Proč tokenizovat

10/02/2021

Nedávné odhady uvádějí aktuální hodnotu všech aktiv ve skutečném světě na přibližně 256 bilionů US dolarů.
I když je tento klesající počet relativně stabilní, všechna tato aktiva pravidelně mění majitele.
Bohužel použité procesy obchodovat s těmito aktivy jsou zcela zastaralé.

Vlastnit drtivou většinu aktiv v reálném světě stále znamená skartovat papír.
Proto většina transakcí může trvat týdny nebo dokonce měsíce.

Obchodování s aktivy také trápí spousta byrokracie, nespočet poplatků a různá geografická omezení. Kromě toho je většina aktiv velmi obtížně distribuovatelná, což činí jejich trhy velmi nelikvidními. Nemovitosti, zlaté rezervy a výtvarné umění jsou dobrým příkladem.

Naštěstí s nedávným vývojem tokenizace může být způsob, jakým jsou skutečná aktiva držena a obchodována, na pokraji skutečné revoluce.
Tokenizace je inovativní proces, ve kterém jsou aktiva ve skutečném světě označena digitálními tokeny existujícími v blockchainová síť. Jakmile se žetony odhodí, stanou se v zásadě digitálními akcemi s nevyvratitelným důkazem vlastnictví. Významným upgradem jakéhokoli systému tokenizace papíru je způsob, jakým budeme v budoucnu spravovat aktiva.

Proč symbolická aktiva ve skutečném světě?
Ať už symbolizujeme skutečná aktiva nebo nehmotné položky, jako je duševní vlastnictví, vytváříme jedinečné prostředí likvidity, které usnadňuje bezpečné a rychlé transakce.
Navíc můžeme obchodovat se skutečnými aktivy aktiva s digitálními tokeny na blockchainu bez potřeby makléřů třetích stran. Místo toho neměnnost blockchainu zbavuje transakce jakýchkoli pokusů o podvodné pokusy.